3 przyjemne sposoby na naukę angielskiego

Czy są jakieś bezwysiłkowe metody nauki języka angielskiego?

Jak najbardziej! I nie tylko angielskiego – także innych języków obcych.

 

Kiedy masz już motywację do nauki języka obcego, jak się za nią zabrać?

Oto moje 3 sposoby. Darmowe, przyjemne i niemal bezwysiłkowe. Bez wychodzenia z domu. Stosowałam wszystkie i polecam!

 

Nauka języka angielskiego

 

3 przyjemne sposoby nauki języka obcego

 

1. Obejrzyj film w obcym języku

Na pewno masz takie filmy, które oglądałeś wiele razy i znasz je na pamięć. Może następnym razem obejrzyj je w innej wersji językowej? Najfajniej sprawdzają się tutaj filmy animowane i fantasy, bo możesz wybrać zupełnie dowolny język obcy.

Zobaczysz, że łatwiej będzie Ci zrozumieć zdanie w języku obcym, kiedy już wiesz, co dana postać powie po polsku!

 

2. Sprawdź tłumaczenia piosenek

O czym są Twoje ulubione piosenki? Wiesz?

Sprawdzenie, co chce przekazać artysta w Twoich ulubionych kawałkach jest intrygujące i pozwoli Ci bardziej docenić utwór (albo Cię do niego zniechęcić). Będziesz też mógł go zaśpiewać!

Rozumiesz każdą linijkę piosenki? Sprawdź słowa, który nie rozumiesz. Zobaczysz, że zapamiętasz je dużo łatwiej niż wkuwając słówka z listy.

 

3. Zmień język w grze

Zmień język w grach albo aplikacjach, z których korzystasz i które znasz na pamięć. Ta metoda nie wymaga poświęcenia na naukę dodatkowego czasu!

W grze możesz też zmienić tylko warstwę dźwiękową. Fajna opcja przy grach typu MOBA i strategiach, gdzie postaci powtarzają w kółko te same wypowiedzi i mógłbyś je wyrecytować nawet w środku nocy. Teraz będziesz mógł to zrobić po angielsku, włosku albo chińsku!

Szkoda, że w Simsach jest tylko jedna wersja językowa… z nieistniejącym językiem. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

 


A jakie są Wasze metody na naukę angielskiego i innych języków obcych?

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂5 komentarzy do “3 przyjemne sposoby na naukę angielskiego”

  1. no ja właśnie dużo w simsy gram i niestety nie ma tam opcji zmiany języka na mój docelowy – mandaryński 🙁

    Odpowiedz
  2. Ja stosuję sposób z oglądaniem filmów w innym języku. Uczę się dwóch języków czeskiego i angielskiego. Niestety w wielu filmach/grach nie ma języka czeskiego i po prostu jest nieco ciężej. Ale jakoś sobię daję radę. 😊

    Odpowiedz
  3. Ja uwielbiam ang UK, ale troche go zaniedbalam niestety… wstyd sie przyznac. Ogladanie fimow w oryginale jest dobrym sposobem na nauke, podobnie tlumaczenie piosenek itd. Jesli chodzi o gry to nie przepadam za graniem, kiedys lubilam. Czasem gadam na messenger z osobami anglojezycznymi i jakos idzie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz