Jak kłócić się w Internecie?

kłócić się w internecie

Każdemu z nas zdarzyło się zaangażować w jakąś gorącą dyskusję na blogach czy forum. Każdy z nas trafił na bzdurne opinie, które należało komuś koniecznie wyperswadować. Jeżeli chcesz sprawnie dowodzić swoich racji  i wygrać internetową dyskusję, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

 

Jak kłócić się w Internecie? – Alicja radzi:

 

1. Pisz rzeczy, których nie byłbyś w stanie powiedzieć w cztery oczy. Przecież od tego jest Internet, nie?

2. Bez obaw dyskutuj na tematy, na których się nie znasz. To nie rozmowa na żywo, kiedy ktoś może Cię zagiąć swoją wiedzą. Spokojnie, wszystko sobie wygooglujesz. W Internecie możesz być tym, kim chcesz.

3. Wykaż się elokwencją. Podobnie jak przy pisaniu ambitnej książki, używaj wyrafinowanych i mądrze brzmiących słów. Szczególnie polecam: “autentyczny fakt” i “potencjalnie możliwy”. Od razu brzmisz jak profesor doktorologii stosowanej.

4. Nie musisz czytać całej wypowiedzi Twojego rozmówcy. Myślisz, że on przeczytał Twoją? Ha ha! Tylko zeskanuj tekst wzrokiem, kiedy będziesz planował swoje kontrargumenty.

A co jeśli Twój przeciwnik zarzuci Ci, że nie napisał niczego, o co go oskarżasz?

4. Wtedy powiedz, że “cała jego wypowiedź to sugeruje”. Jeśli nie możesz wskazać konkretnego miejsca w tekście, powołaj się na ogólny wydźwięk wypowiedzi. Potrafisz czytać między wierszami. A czytanie między wierszami to oznaka żywej inteligencji!

5. Cytuj wypowiedzi rozmówcy. I odnoś się do nich, najlepiej bez kontekstu.


Chcesz być na bieżąco z postami, które Cię rozbawią i zaskoczą?

Dołącz do społeczności z dużym poczuciem humoru i dystansem – polub mój fanpage!

Follow oraz