Jak blogowanie zmieniło moje życie? Zalety blogowania

Przychodzi taki dzień w życiu kobiety, kiedy zamiast oczekiwać w ekscytacji na urodziny, martwi się liczbą rosnącą w rubryce wieku.

Ale to jeszcze nie dziś, i nie przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

Dzisiaj obchodzę 28 urodziny.

 

Jak co roku z tej okazji publikuję wpis urodzinowy. W poprzednich latach pisałam o:

✒️ 50 faktach o mnie

✒️ Dlaczego lubię zimę?

✒️ Setny wpis z blogowym podsumowaniem

✒️ 5 pięknych wierszach, które Cię poruszą

 

 

A że dzisiaj jest również wtorek, publikuję wpis blogowo-urodzinowy.

 

Czego nauczyło mnie blogowanie?

 

Cierpliwości

Efekty w blogowaniu przychodzą naprawdę powoli. Zdobywanie czytelników trwa. Rezultaty pracy nad pozycją w wyszukiwarce pokazują się z opóźnieniem.

 

Systematyczności

W blogowaniu jest mnóstwo rzeczy, które należy robić regularnie. Blogowanie uczy, że systematyczność to potężna siła. Lepsze są niewielkie regularne wysiłki od dużych jednorazowych skoków.

 

Skrupulatności

Dokładnie sprawdzam źródła i potwierdzam informacje, które publikuję na blogu.

 

SEO

Optymalizacja bloga pod wyszukiwarki – dzięki blogowaniu wiem, jakie rzeczy na stronie są ważne, żeby np. Google umieścił ją w wynikach na wysokiej pozycji.

 

Fotografii

Niewiele zdjęć na blogu jest moich, ale na Instagramie trochę ich opublikowałam. Poznałam podstawy fotografii i obrabiania zdjęć.

 

Projektowania graficznego

Poznałam również podstawowe zasady projektowania grafik. Wiem, jak dobierać fonty i kolory. Ta wiedza w prowadzeniu bloga niezmiernie się przydaje.

 

Działania mediów społecznościowych

Kto by podejrzewał, że introwertyczka i mól książkowy będzie na bieżąco z nowinkami w mediach społecznościowych? Nie ja.

 

 

Bardzo wiele się nauczyłam dzięki prowadzeniu swojego bloga. I było to niesamowicie przyjemne. Zżerające mnóstwo czasu, czasem frustrujące, ale niezwykle satysfakcjonujące.

Nie wyobrażam już sobie nie mieć swojego miejsca w sieci i nad nim nie pracować.

Jeżeli wahacie się nad założeniem swojego bloga – spróbujcie. Może to również coś dla Was?

 


 

8 komentarzy do wpisu „Jak blogowanie zmieniło moje życie? Zalety blogowania”

  1. Przed chwilą przez przypadek trafiłam na twojego bloga, i czytałam wpis z 2015. Myślałam że już nie jesteś tutaj aktywna, ale jak widzę jesteś i bardzo mnie to ucieszyło. Zdrówka!

    Odpowiedz
  2. sama prowadze mini bloga i wiem, że nie jest to wcale takie proste jak się wydaję. Oczywiście jeśli ktoś ma lekkie pióro i potrafi zainteresować czytelnika to powinno być już z górki. Niestety tak nie jest, obecnie bardzo ciężko się wybić na blogu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz