Czy warto być sobą?

Zastanawiasz się czasem… Czy w ogóle warto być sobą?

Pewnie czytałeś i słyszałeś już setki razy teksty w stylu: „Musisz być sobą”. Tylko – po co?

Żeby ludzie cię lubili, bo nikogo nie udajesz?

Nie. Mniej ludzi będzie Cię lubiło, kiedy nie będziesz chciał się wszystkim przypodobać, nie będziesz mówić tego, co chcą usłyszeć i zachowywać się tak, jak tego po Tobie oczekują. Pewnie przyjaciele docenią Twoją szczerość, ale „bycie sobą” nie przysporzy Ci popularności.

 

Żeby ludzie mówili, że jesteś „prawdziwy”?

Nie, bo ludzie nie mają pojęcia, jaki jesteś.
Nawet jeśli niczego nie udajesz, jesteś szczery i naturalny, i tak będzie ktoś, kto powie, że udajesz, że się sprzedałeś, że kiedyś byłeś inny (nawet jeśli się nie zmieniłeś – po prostu ktoś ma fałszywe wyobrażenie o tobie na podstawie jakiejś małej próbki Twojego zachowania). Ponoć ludzie łatwo wyczuwają fałsz, ale to wcale nie jest takie proste. Nikt poza Tobą nie wie, co naprawdę siedzi Ci w głowie. Ludzie zobaczą to, co chcą zobaczyć.

 

No więc… po co w ogóle być sobą? Skoro ani nikt Cię za to nie polubi, ani ludzie wokół nawet nie docenią, że żyjesz w zgodzie ze sobą?

Żeby dobrze czuć się we własnej skórze. I tylko po to.

I właśnie po to warto.

Bądź sobą - oryginał jest wart więcej niż kopia

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂15 komentarzy do “Czy warto być sobą?”

  1. Właśnie dlatego jestem sam. Samiutki na tym świecie. Gdzie ta samotność mnie już przerasta l. Jestem co prawda sobą, jestem wyjątkowy niczym Jerzy Urban (bardzo kontrowersyjny). Mówię zawsze wszystko wprost co myślę nawet jeśli jest to nie na miejscu. Ale przez to nie mam w ogóle przyjaciół, znajomych, kumpli, koleżanek. A ta samotność mnie tak przerasta że nienawiść do ludzi się u mnie potęguje. I jest coraz gorzej…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz