Czytanie w czasach zarazy: skąd ściągnąć darmowe książki?

Co czytać w czasach, kiedy biblioteki są pozamykane?

Darmowa klasyka, darmowe nowości i bestsellery – wszystko znajdziecie w tym wpisie.

Nie martwcie się, książek Wam nie zabraknie. Dzięki tym pięciu linkom czekają Was długie godziny czytania w domowym zaciszu. Proszę:

 

5 miejsc z darmowymi ebookami do pobrania

darmowe ebooki

1. Legimi

Legimi udostępniło listę młodzieżowych nowości, z której możecie za darmo pobrać wybraną z nich. Wystarczy, że wpiszecie tutaj kod „czytamy”: https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/

Osobiście korzystam z płatnego abonamentu Legimi na co dzień, więc ebooków nigdy mi nie brakuje. Polecam!

 

2. Empik Premium

Empik udostępnia swoją ofertę Premium za darmo na dwa miesiące – w tym dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków. Kupon promocyjny otrzymacie tutaj: https://www.empik.com/czas-w-domu 

Jeżeli nie chcecie kontynuować subskrypcji, pamiętajcie, by odłączyć kartę płatniczą przed upływem dwóch miesięcy.

Na Instagramie podzieliłam się listą audiobooków, których sama wysłucham dzięki ich ofercie.

 

3. Wolne lektury

Wolne lektury oferują dostęp do tysięcy książek i utworów – takich, do których wygasły już majątkowe prawa autorskie. Żeby nie pogubić się w ich bogatej ofercie i znaleźć coś dla siebie wśród klasycznych utworów możecie sprawdzić moje propozycje: 5 książek, które przeczytasz za darmo – teraz  5 książek, które przeczytasz za darmo #2.

Oczywiście wszystko całkowicie za darmo. Od zawsze i na zawsze.

 

4. Wikiźródła

Kolejne miejsce z dziełami z domeny publicznej. W Wikiźródłach znajdziecie między innymi „Rozmyślania” Marka Aureliusza, które polecam. Życiowe lekcje wyciągnięte z tej książki zanotowałam we wpisie 5 lifehacków od Marka Aureliusza.

 

5. Gutenberg

Miejsce z tysiącami ebooków… po angielsku. Świetny sposób, żeby poćwiczyć język obcy albo zapoznać się z tekstem niedostępnym po polsku.

Dzięki temu portalowi zapoznałam się z najpopularniejszą spisaną wersją francuskiej baśni ludowej o „Pięknej i bestii”: https://www.gutenberg.org/ebooks/7074

A jeśli potrzebujecie dodatkowej motywacji do nauki angielskiego, znajdziecie ją we wpisie Jak zmotywować się do nauki języka obcego?

 

To jakie plany czytelnicze na najbliższe tygodnie? Co znaleźliście dla siebie i co polecacie?

 


Darmowe ebooki do pobrania - zostań w domu, czytaj książki


 

Obserwuj na Instagramie

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂13 komentarzy do “Czytanie w czasach zarazy: skąd ściągnąć darmowe książki?”

Dodaj komentarz