Harry Potter bez kontekstu

Dzisiaj, z okazji Prima Aprilis, publikuję wtorkowy wpis o Harrym  wcześniej – w zupełnie niepoważnej wersji.

12 cytatów z serii pozbawionych… kontekstu. Dobrej zabawy!


Wszystkie posty z serii znajdziecie pod tagiem Harry Potter, a listę planowanych publikacji we wpisie: Cykl o Harrym Potterze + FAQ .

Tak to wygląda, kiedy wraca się do serii po latach… nie odpowiadam, za Wasze skojarzenia! 😀

 

12 cytatów z „Harry’ego Pottera” bez kontekstu

 

1.

Zadowolił się wyskrobaniem krótkiej notki do Rona: „Zrobimy to dzisiaj wieczorem”.
Ron przeczytał, przełknął ślinę i zerknął na puste miejsce, zwykle zajęte przez Hermionę. Ten widok musiał dodać mu odwagi, bo skinął głową.

 

2.

Choć [Ron] wciąż był wstrząśnięty swoją nocną przygodą, chętnie opowiadał każdemu, kto go zapytał, co się stało, i to z wszystkimi szczegółami.

 

3.

— A skąd ci przyszło do głowy, że nie jestem odważny w łóżku? — zapytał Harry, całkowicie zbity z tropu.

 

4.

harry potter bez kontekstu - zabawne cytaty
Ale czy James naprawdę ściągnął majtki Snape’owi, tego Harry już się nie dowiedział.

 

5.

Byłem pewny, że kiedy zda sobie sprawę, że nas dwóch, ciebie i mnie, łączą… czy łączyły… stosunki bliższe niż te, które zwykle łączą dyrektora i ucznia, to zechce wykorzystać ciebie do szpiegowania mnie.

 

6.

Harry opuścił wzrok na swoją kajmakową tartę, czując, jak znowu piecze go w brzuchu. Oddałby wszystko, żeby spotkać się z Malfoyem sam na sam…

 

7.

— Będzie zabawa, nie?
— No, nie wiem. Może jak to się robi samemu, jest trochę lepiej, bo nie bardzo mi się podobało, jak Dumbledore zabierał mnie ze sobą.

 

8.

Natomiast Harry’emu quidditch jeszcze nigdy nie był tak obojętny. Jego obsesja na punkcie Malfoya szybko się pogłębiała.

 

9.

— Słuchaj, zaczynasz dostawać świra na punkcie Malfoya. Jeśli dopuszczasz myśl o zawaleniu meczu tylko dlatego, żeby śledzić Malfoya…
— Chcę go na tym przyłapać! — zawołał Harry.

 

10.

— Świetnie — rzekł Voldemort, po czym wyjął swoją różdżkę i porównał długości.

 

11.

Krum drgnął, zaskoczony, ale Harry był zbyt podniecony, żeby się nim przejmować: na widok jego różdżki przypomniał sobie, jak badał ją Ollivander przed Turniejem Trójmagicznym.

 

12.

— Wiem, co myślisz — powiedziała chłodno Lily. — Nie wiem tylko, dlaczego masz jakąś obsesję na ich punkcie. Dlaczego tak cię obchodzi, co oni robią nocami?
Kurtyna!

 

Spodobał Ci się wpis? Nie przegap kolejnych, klikając:

Obserwuj na Instagramie

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂14 komentarzy do “Harry Potter bez kontekstu”

Dodaj komentarz