Jak spędzić urlop w domu?

Jak spędzić urlop w czasie pandemii, kiedy nie można nigdzie wyjechać?

Właśnie rozpoczęłam tydzień odpoczynku od pracy (wliczając oba weekendy, mam w zasadzie 9 dni wolnego!). Wszystko nadal jest pozamykane, a opcje wyjazdów ograniczają się głównie do odwiedzin u znajomych i rodziny. Mnie to jednak wcale nie martwi.

 

Mam sporo pomysłów, jak wykorzystać ten czas, nigdzie nie wyjeżdżając i ogromnie się cieszę na ten urlop. Zapewne nie zdążę nawet zrealizować wszystkiego.

 

5 sposobów na spędzenie urlopu w domu

Co można robić na urlopie, kiedy nie można nigdzie wyjechać?

 

1. Zadbać o swoje  zdrowie

Do lekarza najłatwiej umówić się w godzinach, w których wszyscy uczciwi ludzie pracują.

Na urlopie mogę wybrać dowolny termin i nie martwić się pracą. Zamierzam odwiedzić kilku specjalistów, myślę też nad zrobieniem kontrolnych, kompleksowych badań krwi.

 

2. Zadbać o siebie

Restauracje, kina i muzea mogą być zamknięte, ale usługodawcy tacy jak fryzjerzy, kosmetyczki i masażyści nadal pracują.

Zwykle nie chodzę w takie miejsca (nie lubię, jak ktoś obcy się mną zajmuje), ale ostatnio postanowiłam to trochę zmienić. Podczas urlopu chcę odwiedzić chociaż raz kosmetyczkę i zadbać o swoją cerę. Zrobienie sobie laminowania rzęs albo hybrydowego francuskiego manicure’u to też fajny pomysł.

 

3. Czytać książki

W jaki sposób podróżować w czasie i przestrzeni, nie poruszając się z miejsca? Czytając!

Czeka już na mnie duży stosik książek do przeczytania. (Wirtualny, bo uwielbiam czytać na czytniku.)

 

4. Pozwiedzać wirtualne muzea

Jest całe mnóstwo muzeów, które oferują wirtualny spacer po swoich zbiorach. Oto kilka przykładowych:

Galeria Uffizi we Florencji

Opactwo Westminsterskie w Londynie

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych

 

5. Pozałatwiać odkładane sprawy

Takie, które ciężko załatwić w pracujące dni albo weekendy i takie, które odkładam od jakiegoś czasu. Uporanie się z zalegającymi zadaniami przynosi mnóstwo satysfakcji i zastrzyk dodatkowej energii!

 


A jak Wy spędziliście swój ostatni urlop?

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂11 komentarzy do “Jak spędzić urlop w domu?”

 1. Bardzo dobry wpis! Sam na urlopie załatwiam rzeczy, których nie miałem czasu zrobić wcześniej i cieszę się, że właśnie w ten sposób spędzam ten czas wolny.

  Odpowiedz
   • Myślę, że będą musieli coś wymyślić, bo to chora sytuacja. Przypadków będzie przybywało jesienią i w przedwiośniu – jak obecnie, bo to okresy wzmożonych zachorowań na infekcje grypopodobne i grypopochodne. A ludziom może siadać psychika, o ekonomii nie wspominając – z tą ostatnią się nie wygra. To się musi po prostu przewalić i szczepienia niewiele przyspieszą sprawę. To nie czarnowidztwo. Musimy po prostu uważać i być dobrej myśli

    Odpowiedz
 2. Spędziłam „w domu” wiele urlopów. Czy teraz w aktualnym, czy po części w domu rodzinnym – moja córa spędza czas z babcią 🙂 Zawsze można coś ciekawego robić 🙂

  Odpowiedz
 3. Rzeczywiście urlop można wykorzystać na czynności, na które nie mamy czasu chodząc do pracy. Ja w tym roku zamierzam sobie zrobić domowe i wreszcie dobrze zadbać o siebie. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz