Skąd brać pomysły na wpisy blogowe?

Skąd brać pomysły na posty?

Masz gotową blogową nazwę, zakładasz bloga, piszesz kilka wpisów, promujesz go… a co potem? Skąd brać pomysły na wpisy?

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca publikuję tekst na temat blogowania. Wszystkie wpisy z tej serii znajdziecie pod tagiem Blogowanie.

 

5 pomysłów na wpisy blogowe

 

Skąd brać pomysły na wpisy blogowe? 5 propozycji

 

1. Sprawdź popularne zapytania w wyszukiwarce

Czego ludzie szukają w Internecie w Twojej tematyce?

Żeby się dowiedzieć, możesz skorzystać z Google Keyword Plannera. Możesz także podejrzeć podpowiedzi wyszukiwarki, które pojawiają się, kiedy wpiszesz słowo kluczowe w pasku wyszukiwania.

Na dole strony z wynikami również znajdziesz propozycje tematów:

 

Pomysły na wpisy od Google

 

2. Sprawdź popularne wpisy na innych blogach

Skoro są popularne, to znaczy że ludzie chcą o nich czytać.

Sprawdź tematy popularnych tekstów u innych i zastanów się, czy też możesz dać w nich coś od siebie? Blogerzy często umieszczają swoje najczęściej czytane wpisy w osobnych zakładkach lub w bocznym panelu bloga.

Ja swoje najpopularniejsze teksty zebrałam w Setnym wpisie na 25 urodziny.

 

3. Odpowiadaj na pytania czytelników

To częsta porada – słuchać swoich czytelników. A co, jeśli nie masz jeszcze wielu komentarzy u siebie? Możesz sprawdzić, o co pytają czytelnicy innych podobnych tematycznie blogów czy kanałów społecznościowych.

 

skąd brać pomysły na wpisy blogowe?

4. Skorzystaj z Answer The Public

Możesz wygenerować długą listę pomysłów na AnswearThePublic.com. Wystarczy wpisach słowo kluczowe, żeby dostać dziesiątki propozycji:

 

pomysły na teksty blogowe

 

5. Sięgnij do swojego notatnika

Według mnie kluczową rzeczą, jeśli chodzi o posiadanie mnóstwa ciekawych tematów na wpisy blogowe jest… zapisywanie wszystkich pomysłów, kiedy tylko pojawią Ci się w głowie.

Inspiracja może przyjść zewsząd, a Twoja kreatywność zaskoczyć Cię wszędzie. Kiedy tylko wpadnie Ci do głowy ciekawy pomysł, nie licz na to, że go zapamiętasz. Zapisz go.

Kiedy zabierzesz się do pisania wpisów blogowych, nie będziesz w stanie przypomnieć sobie wszystkich fajnych pomysłów, które przyszły Ci na myśl przez ostatnie miesiąc czy pół roku. Ja z pewnością nie byłabym w stanie, dlatego wszystkie skrupulatnie zapisuję.

Notatnik Evernote do zapisywania pomysłów

Osobiście używam do tego celu Evernote’a (notuję też na papierze, ale potem wszystko przepisuję do aplikacji). Uwielbiam to, że wszystkie notatki są w jednym miejscu, mam do nich dostęp zarówno z komputera, jak i z telefonu, a także z każdego urządzenia z dostępem do Internetu, na którym się zaloguję. Nie ma szans, że je zgubię albo mi przepadną. Mogę za jednym zamachem przeszukać wszystkie notatki, tagować je, dodawać rysunki, linki, nawet wiadomości głosowe.

Polecam!

 


Macie problemy z pomysłami na tematy wpisów u siebie? Czy może wręcz za dużo pomysłów i za mało czasu?

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂9 komentarzy do “Skąd brać pomysły na wpisy blogowe?”

Dodaj komentarz