5 niebanalnych, inspirujących cytatów

inspirujące cytaty
Lubimy inspirować i motywować się cytatami.

Myślimy: “A, nie mam dziś motywacji, poczytam sobie coś popychającego do działania.”
A cytaty rzeczywiście motywują (a przynajmniej do tego, żeby taki cytat wydrukować, powiesić nad biurkiem i cieszyć się, że się zrobiło coś produktywnego). Czasem wystarczy jedno celne zdanie.

Wszędzie można napatoczyć się na cytaty – “Jeśli celujesz w nic, trafisz za każdym razem”, “Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał” i “Za 20 lat będziesz bardziej żałował tego…”. Są motywujące, ale mam wrażenie, że powtarzane milion razy tracą swój mobilizujący potencjał.

 

Dlatego chciałam pokazać coś mniej banalnego, ale bardzo przekonującego.
Te inspirujące cytaty naprawdę MOCNO do mnie przemawiają. I są takie prawdziwe.

5.

motywujące cytaty - regina brett

 

Prawda?

Przeżywamy boleśnie swoje porażki, jednocześnie machając ręką na potknięcia innych.

Z ilu rzeczy zrezygnowałeś, bo bałeś się, że się nie uda? Na ile porażek znajomych kompletnie nie zwróciłeś uwagi, bo… świat się jakoś przez nie nie zawalił. Patrząc z dystansu, nawet ich nie zauważyłeś.

Ile rzeczy byś już zrobił, gdybyś nie traktował siebie tak poważnie?
 

4.

inspirujący cytat

 

Chyba powieszę to sobie na drzwiach szafy! Albo przy lustrze.
Świetna motywacja do zadbania o siebie i “nieoszczędzania” ładnych ubrań na specjalne okazje (które czasem w ogóle nie nadchodzą). Nie?

 

3.

motywujący cytat

 

Łatwy sposób na znalezienie wyjścia z sytuacji? Zastanów się, co poradziłbyś swojemu przyjacielowi z identycznym problemem.

Wersja trudniejsza – skorzystaj z tych rad.

 

2.

pozytywne cytaty

 

No, czy wyobrażacie sobie piękniejszą zemstę? Bo ja nie.

 

1.

I na koniec mój ulubiony cytat.
Wykonałam go nawet własnoręcznie:
 

inspirujące cytaty

 

 

 

Ten cytat jest genialny.
 

Czujesz, że nie jesteś idealny? Owszem, nie jesteś.

Sam wiesz, ile brakuje Ci do innych.
 
I dlatego Twoja wygrana będzie tym bardziej spektakularna! Rozegrasz wszystko strategicznie. Wykorzystasz każdą ze swoich zalet, a wady zamienisz w atuty. Wystarczy to, kim jesteś.

Zagrasz tym co masz, ale tak dobrze, że wygrasz.

A reszta świata będzie się zastanawiała, jak to, do cholery, zrobiłeś.


 

W każdy poniedziałek wrzucam na swój fanpage inspirujące cytaty.
Nie są to cytaty wyszperane na stronach z cytatami, ale znalezione w czytanych na bieżąco książkach (całkiem lubię czytać), więc możecie liczyć na coś innego niż tylko Zig Ziglar albo Napoleon Hill*.

Wystarczy kliknąć, żeby zaobserwować:

 

* Nie umniejszając im (uwielbiam wiele cytatów Ziglara)!

56 komentarzy do wpisu „5 niebanalnych, inspirujących cytatów”

 1. Kocham motywacyjne cytaty. Na ten rok kupiłam sobie kalendarz Reginy Brett i codziennie tam są takie właśnie złote myśli. Niejednokrotnie już mi pomogły! Oczywiście jestem niecierpliwa i wszystkie już chyba przeczytałam, zamiast czekać i mieć świeże na kolejne dni. Ten, który przytoczyłaś już dawno sobie zaznaczyłam i często do niego wracam 🙂

  Odpowiedz
 2. Kocham motywacyjne cytaty! Swego czasu miałam duży zeszyt w którym je własnoręcznie zapisywałam. Ostatnio jednak myślę coraz częściej o tym, by spróbować je robić graficznie, z możliwością wydruku czy po prostu wrzucenia ich gdziekolwiek. Te, które tu zostały przedstawione znałam wszystkie, ale tak jak Ty uważam, że numer jeden jest najlepszy ;).

  Odpowiedz
  • Nie wiem, czy korzystasz z Canvy, ale to super narzędzie (i darmowe) i właśnie w Canvie zrobiłam powyższe cytaty 🙂
   Minusem jest jedynie to, że większość czcionek nie ma polskich znaków. Niektóre ogonki i kreski dorabiałam w Gimpie.

   Odpowiedz
 3. Lubię cytaty. Lubię przeczytać mądre słowa i przez chwilę udawać, że mogę wszystko. A jak w trakcie działania wpadam na ścianę to znowu sobie coś czytam i wtedy ściana jakaś taka bardziej miękka się robi. Lubię cytat 5, bo to szczera prawda i 4, chociaż lenistwo nie pozwala mi się do niego dostosować. Cytat 3 z kolei bardzo ładnie brzmi, ale z dawania rad innym wyrosłam mniej więcej w gimnazjum, święcie przekonana, że każdy niech sobie żyje jak chce, a mi nic do tego. Cytat 2 nie jest dla mnie, bo zemsta ma gorzki smak i jeśli naprawdę chcę coś osiągnąć to dla siebie, a nie dla utarcia nosa innym. Gdybym opanowała filozofię z cytatu nr 1, zapewne rządziłabym światem. A rządzę, co najwyżej, na własnym blogu i to też dlatego, że nie mam poddanych 😉 Mój cytat na dziś i na zawsze: “Zawiść jest religią przeciętniaków”.

  Odpowiedz
  • Co do trzeciego cytatu, to jak dla mnie chodzi raczej o rady dotyczące rozwiązywania problemów itp. niż o kierowanie czyimś życiem. Kiedy ktoś udziela “dobrych rad” związanych z tym, jak ktoś ma żyć, to najczęściej są to rady “żyj tak jak ja”.

   Odpowiedz
 4. Chyba każdy ma taki dzień, w którym nic mu się nie chce i nic nie wychodzi. Cytaty to dobry sposób na rozśmieszenie i motywację:)

  Odpowiedz
 5. Też kocham inspirujące cytaty! Z tych tutaj najbardziej do mnie przemówiły 4 i 5.

  Najbardziej jednak lubię takie, które usłyszałam na żywo, które adresowane były do mnie, lub poznałam je w kontekście jakiejś historii.

  Odpowiedz
 6. “Nie traktuj siebie tak poważnie…” – to jedno z haseł, dzięki któremu, po głębszym zrozumieniu, zaczęłam bardzo odważnie wychodzić ze swojej strefy komfortu i projektować wspaniałe życie. Jestem z natury wrażliwcem, i gdybym tego mocno nie wzięła sobie do serca, to pewnie nie wychodziłabym w łóżka. A tymczasem podchodzę do życia bardzo odważnie, śmiejąc się z samej siebie i zazwyczaj wychodzi świetnie. A jak nie wychodzi, to jak widać, świat się jeszcze nie zawalił… 😉

  Odpowiedz
 7. świetne cytaty… mnie najbardziej podoba się cytat Reginy Brett odkąd przeczytałam jej książkę Bóg nigdy nie mruga… zresztą znaleźć tam można wiele innych fantastycznych cytatów… mam Twój Dziennik jej autorstwa i na każdy dzień ma wspaniałe motywujące cytaty… Cytat na dziś: UWIERZ W OBFITOŚĆ…
  podrawiam

  Odpowiedz
 8. Najbardziej podoba mi się pierwszy i ostatni. Pierwszy znam i powtarzam sobie, jeśli zaczynam się czymś nadmiernie przejmować. Ostatniego nie znałam, ale jest zgodny z moim sposobem myślenia. Cytat z Coco Chanel i Franka Sinatry odpada. Nie motywuje mnie nic, co jest w kontrze do innych. Za to podobają mi się żakiety w stylu Chanel i muzyka Sinatry:)

  Odpowiedz
 9. Świetne cytaty i takie prawdziwe. Najlepszy według mnie to ten, żeby postępować według rad, które dajemy innym. Wielokrotnie łapałam się na tym, że sama nie robię, najczęściej ze strachu albo lenistwa, tak, jak komuś bym poradziła.

  Odpowiedz
 10. Masz rację ten ostatni cytat najlepszy, też chyba go sobie gdzieś powieszę 😛 Uwielbiam cytaty, a te są naprawdę wartościowe i oryginalne, bo nie spotkałam się z nimi wcześniej 🙂 Wszystkie są świetne, ale ten pierwszy, po prostu GENIALNY tak jak napisałaś 😉

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  Odpowiedz

Dodaj komentarz