Czego zazdrości Ci Pippin z “Władcy Pierścieni”?

Czego zazdrości Ci Pippin z “Władcy Pierścieni”?

O czym bohater “Władcy Pierścieni” Tolkiena – Peregrin Tuk – może tylko pomarzyć?

Jaka to rzecz, którą teraz każdy z nas może się pochwalić?


Nadszedł smutny dzień rozstania Drużyny Pierścienia. Smutny, bo chociaż bohaterowie odnieśli doniosłe zwycięstwo, to przecież… już się więcej wszyscy nie spotkają. Cała kompania, rozrzucona po wielkim Śródziemiu, już nigdy ponownie się nie zejdzie.

 

– Chciałbym mieć taki kryształ, w którym można widzieć wszystkich przyjaciół – rzekł Pippin. – Chciałbym znać sposób, żeby z wszystkimi rozmawiać choćby z daleka.

“Powrót Króla” J.R.R.Tolkien

Gdyby tylko mogli…!

A my możemy.

 

Władca Pierścieni a Facebook, Instagram i Social Media

 

Żyjemy w czasach galopującego postępu w telekomunikacji. Telefony, poczta elektroniczna, Facebook, Instagram – są częścią naszego życia.
Korzystanie z mediów społecznościowych jest jednakże nierzadko potępiane: bo to utrzymywanie sztucznych kontaktów, które nic nie znaczą, popisywanie się, dowartościowywanie, nic nie wnosi do prawdziwego życia, i w ogóle, żałosny owczy pęd.

A może warto czasem to docenić?

Że nie musimy tygodniami czekać na list od bliskiej osoby? Spędzać w podróży wielu dni? Odliczać dni do spotkania i rozmowy?
Teraz, pomimo ogromnej odległości, możemy niemal uczestniczyć w czyjejś codzienności! Możemy dzielić się życiem z kimś, z kim nie możemy na co dzień być. Szkoda, że jest to tak często krytykowane – bo to głupie, nieprawdziwe, nieistotne.

 

Może zamiast narzekać na dzisiejsze czasy, wyciągniemy z nich to, co najlepsze?

Pippin by tak zrobił.

 


 

Spodobał Ci się wpis? Śledź kolejne przez:

Follow oraz