21 wyzwań na 2021 rok

Na czym skupić się w nowym roku? Czy jest jakaś dziedzina, której chciałbyś zadedykować 2021 rok?

 

Jeżeli nie masz pomysłu na noworoczne postanowienie, oto lista 21 wyzwań. Może któreś z nich Cię zainspiruje do wprowadzenia zmian w rozpoczynającym się nowym roku?

 

 

21 pomysłów na wyzwanie noworoczne

1. Nowy język

Jest jakiś, które zawsze chciałeś się nauczyć? To 5 powodów, które zmotywują Cię do zrealizowania tego celu.

 

2. Wyzwanie książkowe

Ile/jakie książki chcesz przeczytać w tym roku? Zobacz moje wyzwanie czytelnicze: 21 książek w 2021 roku.

 

3. Oszczędzanie

Może pora uporządkować swoje finanse, ograniczyć wydatki, zebrać poduszkę finansową? A może pomyśleć o rozsądnym inwestowaniu?

 

4. Ćwiczenia fizyczne

Może w tym roku zaczniesz biegać albo będziesz uczyć się tańczyć?

 

5. Zdrowie psychiczne

O psychikę też trzeba dbać. W ramach dbania o zdrowie psychiczne możesz zacząć prowadzić pamiętnik, dziennik wdzięczności albo zrezygnować z toksycznych relacji.

 

6. Wyzwanie pisarskie

Może pora napisać coś do publikacji albo wziąć udział w konkursie pisarskim?

 

7. Uważność

A może to rok na ćwiczenie uważności, zatrzymanie się i docenienie swojego życia?

 

Pomysły na postanowienia noworoczne

 

8. Blogowanie

Założenie własnego bloga to coś, to zawsze polecam. Wyznaczenie sobie kroków, które rozwiną istniejące miejsce w sieci też jest dobrym pomysłem na tegoroczne wyzwanie.

 

9. Rozwijanie pasji

Jest jakaś pasja, którą odłożyłeś na bok? Albo taka, której poświęcenie większej ilości czasu Cię uszczęśliwi?

 

10. Podróżnicze

Takie wyzwanie może brzmieć absurdalnie, ale… podróżowanie to nie wyjeżdżanie w dalekie miejsca. To odkrywanie nowych miejsc, nawet jeśli są tuż za rogiem.

 

11. Gotowanie

Ile posiłków potrafisz przygotować?

 

12. Minimalizm

Może warto wprowadzić coś z minimalistycznej filozofii do swojego życia?

 

13. No waste

Zredukowanie ilości wytwarzanych śmieci może wydawać się tylko kroplą w morzu ścieków, ale to przecież z pojedynczych śmieci składają się wysypiska. Każdy wysiłek się liczy.

 

14. Odgruzowywanie

Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy daje więcej przestrzeni i więcej czasu. A odgracać można nie tylko przestrzeń.

 

21 propozycji celi noworocznych

 

15. Zdrowe odżywianie

Zmienienie nawyków żywieniowych da Ci korzyści w krótkiej i w długiej perspektywie. I wpłynie pozytywnie nie tylko na Twoje zdrowie!

 

16. Wolontariat

Możesz dokonać większej zmiany w świecie niż Ci się wydaje. Możesz zmienić czyjś jeden cały świat.

 

17. Nauka gry na instrumencie

To coś, o czym zawsze marzyłeś? Kiedy zamierzasz spróbować?

 

18. Fotograficzne

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Wiesz, czym jest ogniskowa albo zasada trójpodziału?

 

19. Rysownicze

Naucz się w końcu rysować dłonie! Albo opublikuj swoje rysunki z szuflady.

 

20. Muzyczne

Słuchałeś kiedyś całej dyskografii ulubionego zespołu? Próbowałeś słuchać nowych gatunków muzycznych i poszerzać swoje horyzonty?

 

21. Rozwojowe

W rozwoju osobistym fajne jest to, że pomaga ulepszyć kilka dziedzin życia jednocześnie. I skupić się na tych naprawdę ważnych.

 


Podejmujecie jakieś wyzwanie w 2021 roku?

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂7 komentarzy do “21 wyzwań na 2021 rok”

 1. Szczerze mówiąc, mam wrażenie, że w 2021 wchodzę, mając rozgrzebane wszystko i brak czasu na cokolwiek. Na obecną chwilę chcę się po prostu skupić na zdaniu semestru na studiach 😅

  A jeśli chodzi o punkt 19, to tu mnie masz, te nieszczęsne dłonie :’) Zdecydowanie chciałabym w tym roku trochę porysować – więcej, niż robiłam to przez ostatnie 3 miesiące (czyli prawie w ogóle).

  Sądzę, że takim moim małym kreatywno-krawieckim wyzwaniem na ten rok jest to, że chcę w końcu zrobić cały, dopracowany cosplay. Taki w całości uszyty przeze mnie, z wigiem, makijażem i całą resztą. Marzy mi się to prawdopodobnie odkąd pierwszy raz miałam styczność z cosplayem i zaczynam to w końcu wprowadzać w życie – pieniądze zebrane, wig kupiony, projekt wstępnie rozrysowany 🙂

  Jeśli chodzi o muzykę, to chyba chcę po prostu podryfować po różnych tytułach i gatunkach, bo muzyka poprawia mi ostatnio nastrój, a przeróżne rzeczy się tam zdarzają. Więc po prostu – poeksperymentować, bo wszystkie piosenki chwilowo ulubionego artysty mam już chyba dobrze przesłuchane.

  Miałam w planach pojechać na krótkoterminowy wolontariat za granicę, nawet aplikowałam na jeden na lato – ale zaczynam sądzić, że byłam zbyt optymistyczna, więc nie wiem, co z tym będzie. Być może znów przesunę plany o rok.

  Fotograficznie i kreatywnie coś tam cały czas działam, bo instagram. I jak najbardziej zamierzam to kontynuować!

  Odpowiedz
   • Przyda się! 🙂
    A co do rysowania, to ja siedzę głównie w portretach, więc ręce pojawiają się tylko czasem i są jakieś łatwiejsze do rysowania niż te w przypadku całej sylwetki 😃
    Będę cosplayować Yoshino z Date a Live! Może nie moje ulubione anime, ale bardzo lubię design postaci z tej serii

    Odpowiedz
 2. Nie planowałam żadnych postanowien na ten rok, nie chciałam się obciążać, wole takie miesięczne, z większą radością je wykonuje, mimo wszystko 21 książek w 2021 jest extra pomysłem 🙈 wchodzę w to! A resztę będę stosowala nie rocznie tylko miesięcznie 😘

  Odpowiedz
 3. Ja chcę kupić aparat taki dla początkujących i wreszcie robić porządne zdjęcia 🙂 Chcę też się nauczyć kaligrafii. No i oczywiście nadrobić książki. Zaczęłam w święta i dobrze mi idzie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz