Jak prowadzić bloga?

Jak prowadzić bloga?

W jaki sposób prowadzić bloga i robić to dobrze?

Nie znajdziecie tu odpowiedzi na moje pytanie, ale pytania, na które sami musicie sobie odpowiedzieć.

A przynajmniej ja próbuję.

Jak każdego twórcę, nachodzi mnie czasem dużo wątpliwości.
Czy prowadzenie tego miejsca nadal ma sens? Czy daje mi to, czego oczekiwałam? Dlaczego zaczęłam blogować i dlaczego nadal bloguję?

 

jak prowadzić bloga i robić to właściwie?

W styczniu tego roku mijają trzecie urodziny bloga.

Moja wizja tego miejsca zmieniła się diametralnie przez ostatnie 2 lata.

Początkowo było to miejsce wypełnione tekstami z podwójnym dnem. Takich, gdzie puenta zmieniałaby dosłowne znaczenie wpisu – potrzebowałam do tego celu fikcyjnej bohaterki (tutaj znajdziecie wszystkie wpisy z tej kategorii: Alicja). Pomysł wydawał się ciekawy i innowacyjny, ale czy dobrze go zrealizowałam?

Po jakimś czasie pisania zabawnych tekstów z przymrużeniem oka, tematyka skręciła w kierunku literatury. Okazało się, że blogowanie bez aluzji i ironii jest dla mnie bardziej satysfakcjonujące.

Dlatego nazwa bloga nie przystaje już zbytnio do tego miejsca. I teraz pytanie – czy zmienić domenę, czy raczej skasować stare posty i zmienić imię w urzędzie?

 

Hmm.

 

Ciągle jestem na rozstaju.
To tylko mój blog, i aż mój blog.

Czy powinnam była skręcać w stronę literatury? A może wrócić do starego typu wpisów? Czy rozdzielić blogi? Czy rozwijać się dalej w tym samym kierunku?
Być twarzą bloga, czy stać w cieniu i pociągać za sznurki?

 

A może, dopóki moje teksty niosą czytelnikom jakąś wartość i poprawiają nastrój, nazwa i tematyka nie mają większego znaczenia?

Jedno jest pewne:
Nie wiem, w jakiej formie będę tworzyć to miejsce, ale wiem, że będę tworzyć.

Gdzie i w jaki sposób – do tego jeszcze dojdę.

 

jak prowadzić dobrego bloga? pytania

 

Dziękuję Wam za ostatni rok!


 

 • ..

  Myślę, że skoro to Twój blog, to powinnaś prowadzić go tak, jak chcesz:)
  Osobiście podobają mi się blogi z różnorodną tematyką, jeśli jest to zrobione ze smakiem i jaką taką konwencją, bo dzięki temu możemy natknąć się na coś, czego nie szukaliśmy, a okazało się to interesujące:)
  ale to tylko moja opinia:)

 • Mondro

  Chyba każdy z nas ma takie rozterki. Bo z jednej strony tak jest fajnie, ale inaczej jest fajniej, a z trzeciej strony może zrobić coś zupełnie inaczej… u mnie właśnie dlatego jest jeden wielki misz masz, a co się z tego urodzi to się okaże 😉

 • ronzbig1

  Jakkolwiek lubiłem stare posty to wydaje mi się, że nie były zrozumiałe dla większości osób, a nowsze może zrozumieć większość czytelników i niosą ze sobą dużo wartości i uśmiechu 🙂