7 książek na wakacje

Lato, urlop, wakacje – to idealny czas, żeby zaopatrzyć się w stosy książek i… czytać!

Jeśli szukacie książek na lato w wakacyjnym klimacie, to 7 moich propozycji:

dobre książki na wakacje

1. „Karaibska tajemnica” Agathy Christie

Hotel położony na egzotycznej karaibskiej wyspie – to idealne miejsce na odprężający wypoczynek, nieprawdaż? Beztroskie wakacje zakłóca jednak śmierć jednego z gości. Pewna stara panna podejrzewa, że nie nastąpiła ona wcale z przyczyn naturalnych…

Książki Agathy Christie to świetny wybór na wakacje – bo jak można jej nie kochać?

 

2. „Dziesięciu murzynków” Agathy Christie

Kto oparłby się propozycji wypoczynku w luksusowej willi na słynnej Wyspie Murzynków?

„Dziesięciu murzynków” to sztandarowa powieść Agaty. Polecałam ją już Wam jako jedną z książek, od której warto rozpocząć przygodę z Królową Kryminału.

 

3. „Ida sierpniowa” Małgorzaty Musierowicz

Ida, która mogłaby obdzielić swoim potokiem wymowy i ogromem odczuwanych emocji jeszcze kilka innych osób, ucieka z łona dzikiej przyrody do znajomego i bezpiecznego Poznania. Pozostawiona sama przed problemami finansowymi i problemami dojrzewania, próbuje przetrwać wakacje.

Klasyczna Musierowicz z dużą dawką humoru.

 

4. „Wnuczka do orzechów” Małgorzaty Musierowicz

Lata później dorosła Ida, mająca dość miejskiego zaduchu i skwaru, ucieka… na wieś. Ale to już nie książka o niej, a jej zupełnym przeciwieństwie. To historia o stąpającej twardo po ziemi Dorocie, naturze i wakacjach na wsi z odrobiną filozofii, humoru i ludzkich perypetii.

Dobre książki na wakacje, książki na urlop i lato

 

5. „Wakacje Mikołajka” René Goscinny’ego

Serię o Mikołajku uwielbiam za ożywianie wspomnień z dzieciństwa i dużo dobrego humoru – pamiętacie, jak smakowały wakacje, kiedy było się dzieckiem?

 

6. „Zapach motyli” Tatiany Bohunow

Porzucona w lesie chatka, łono natury, cytrynowe motyle, wieczorne ogniska, gorzkie refleksje i dorastanie. O poszukiwaniu szczęścia w oderwaniu od codzienności poczytacie w „Zapachu motyli”.

 

7. „Lato w dolinie Muminków” Tove Jansson

Muminki – oryginalne, zaskakujące i nietuzinkowe opowieści, do których warto powracać po latach. Z tych nietypowych historii zawsze wyciągniecie i zapamiętacie coś nowego, np. jak przestać się przejmować opinią innych?

 

 

A po jakie książki Wy sięgneliście/sięgnięcie w to lato?


 

counter=”false” rel=”noopener”>Follow

oraz
 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂7 komentarzy do “7 książek na wakacje”

  1. Świetny wpis, książki podsumowane tak zwięźle, precyzyjnie i z humorem. I na podstawie tych, które znam, mogę powiedzieć, że trafnie! Ach, „Ida Sierpniowa”, ile razy ja ją czytałam… „Nowa” Musierowicz to już nie to, ale i tak nadal się do niej sięga. Mikołajek – ten humor… I to jest po prostu chyba jakiś skandal, ale ja nie czytałam nic Agathy Christie, znam jej dzieła tylko z ekranizacji i nieraz byłam nimi zachwycona. Może kiedyś przyjdzie czas, żeby sięgnąć do jej książek… Pozdrawiam Cię serdecznie, bardzo mi się spodobal ten wpis.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz