7 książek na wakacje

7 książek na wakacje

Lato, urlop, wakacje – to idealny czas, żeby zaopatrzyć się w stosy książek i… czytać!

Jeśli szukacie książek na lato w wakacyjnym klimacie, to 7 moich propozycji:

dobre książki na wakacje

1. “Karaibska tajemnica” Agathy Christie

Hotel położony na egzotycznej karaibskiej wyspie – to idealne miejsce na odprężający wypoczynek, nieprawdaż? Beztroskie wakacje zakłóca jednak śmierć jednego z gości. Pewna stara panna podejrzewa, że nie nastąpiła ona wcale z przyczyn naturalnych…

Książki Agathy Christie to świetny wybór na wakacje – bo jak można jej nie kochać?

 

2. “Dziesięciu murzynków” Agathy Christie

Kto oparłby się propozycji wypoczynku w luksusowej willi na słynnej Wyspie Murzynków?

“Dziesięciu murzynków” to sztandarowa powieść Agaty. Polecałam ją już Wam jako jedną z książek, od której warto rozpocząć przygodę z Królową Kryminału.

 

3. “Ida sierpniowa” Małgorzaty Musierowicz

Ida, która mogłaby obdzielić swoim potokiem wymowy i ogromem odczuwanych emocji jeszcze kilka innych osób, ucieka z łona dzikiej przyrody do znajomego i bezpiecznego Poznania. Pozostawiona sama przed problemami finansowymi i problemami dojrzewania, próbuje przetrwać wakacje.

Klasyczna Musierowicz z dużą dawką humoru.

 

4. “Wnuczka do orzechów” Małgorzaty Musierowicz

Lata później dorosła Ida, mająca dość miejskiego zaduchu i skwaru, ucieka… na wieś. Ale to już nie książka o niej, a jej zupełnym przeciwieństwie. To historia o stąpającej twardo po ziemi Dorocie, naturze i wakacjach na wsi z odrobiną filozofii, humoru i ludzkich perypetii.

Dobre książki na wakacje, książki na urlop i lato

 

5. “Wakacje Mikołajka” René Goscinny’ego

Serię o Mikołajku uwielbiam za ożywianie wspomnień z dzieciństwa i dużo dobrego humoru – pamiętacie, jak smakowały wakacje, kiedy było się dzieckiem?

 

6. “Zapach motyli” Tatiany Bohunow

Porzucona w lesie chatka, łono natury, cytrynowe motyle, wieczorne ogniska, gorzkie refleksje i dorastanie. O poszukiwaniu szczęścia w oderwaniu od codzienności poczytacie w “Zapachu motyli”.

 

7. “Lato w dolinie Muminków” Tove Jansson

Muminki – oryginalne, zaskakujące i nietuzinkowe opowieści, do których warto powracać po latach. Z tych nietypowych historii zawsze wyciągniecie i zapamiętacie coś nowego, np. jak przestać się przejmować opinią innych?

 

 

A po jakie książki Wy sięgneliście/sięgnięcie w to lato?


 

Spodobał Ci się wpis? Śledź kolejne przez:

Follow oraz