dobre książki na wakacje, książki na lato

7 książek na wakacje

Lato, urlop, wakacje – to idealny czas, żeby zaopatrzyć się w stosy książek i… czytać!

Jeśli szukacie książek na lato w wakacyjnym klimacie, to 7 moich propozycji:

dobre książki na wakacje

1. “Karaibska tajemnica” Agathy Christie

Hotel położony na egzotycznej karaibskiej wyspie – to idealne miejsce na odprężający wypoczynek, nieprawdaż? Beztroskie wakacje zakłóca jednak śmierć jednego z gości. Pewna stara panna podejrzewa, że nie nastąpiła ona wcale z przyczyn naturalnych…

Książki Agathy Christie to świetny wybór na wakacje – bo jak można jej nie kochać?

 

2. “Dziesięciu murzynków” Agathy Christie

Kto oparłby się propozycji wypoczynku w luksusowej willi na słynnej Wyspie Murzynków?

“Dziesięciu murzynków” to sztandarowa powieść Agaty. Polecałam ją już Wam jako jedną z książek, od której warto rozpocząć przygodę z Królową Kryminału.

 

3. “Ida sierpniowa” Małgorzaty Musierowicz

Ida, która mogłaby obdzielić swoim potokiem wymowy i ogromem odczuwanych emocji jeszcze kilka innych osób, ucieka z łona dzikiej przyrody do znajomego i bezpiecznego Poznania. Pozostawiona sama przed problemami finansowymi i problemami dojrzewania, próbuje przetrwać wakacje.

Klasyczna Musierowicz z dużą dawką humoru.

 

4. “Wnuczka do orzechów” Małgorzaty Musierowicz

Lata później dorosła Ida, mająca dość miejskiego zaduchu i skwaru, ucieka… na wieś. Ale to już nie książka o niej, a jej zupełnym przeciwieństwie. To historia o stąpającej twardo po ziemi Dorocie, naturze i wakacjach na wsi z odrobiną filozofii, humoru i ludzkich perypetii.

Dobre książki na wakacje, książki na urlop i lato

 

5. “Wakacje Mikołajka” René Goscinny’ego

Serię o Mikołajku uwielbiam za ożywianie wspomnień z dzieciństwa i dużo dobrego humoru – pamiętacie, jak smakowały wakacje, kiedy było się dzieckiem?

 

6. “Zapach motyli” Tatiany Bohunow

Porzucona w lesie chatka, łono natury, cytrynowe motyle, wieczorne ogniska, gorzkie refleksje i dorastanie. O poszukiwaniu szczęścia w oderwaniu od codzienności poczytacie w “Zapachu motyli”.

 

7. “Lato w dolinie Muminków” Tove Jansson

Muminki – oryginalne, zaskakujące i nietuzinkowe opowieści, do których warto powracać po latach. Z tych nietypowych historii zawsze wyciągniecie i zapamiętacie coś nowego, np. jak przestać się przejmować opinią innych?

 

 

A po jakie książki Wy sięgneliście/sięgnięcie w to lato?


 

Spodobał Ci się wpis? Śledź kolejne przez:

Follow oraz

 

4 komentarze do wpisu „7 książek na wakacje”

  1. Świetny wpis, książki podsumowane tak zwięźle, precyzyjnie i z humorem. I na podstawie tych, które znam, mogę powiedzieć, że trafnie! Ach, “Ida Sierpniowa”, ile razy ja ją czytałam… “Nowa” Musierowicz to już nie to, ale i tak nadal się do niej sięga. Mikołajek – ten humor… I to jest po prostu chyba jakiś skandal, ale ja nie czytałam nic Agathy Christie, znam jej dzieła tylko z ekranizacji i nieraz byłam nimi zachwycona. Może kiedyś przyjdzie czas, żeby sięgnąć do jej książek… Pozdrawiam Cię serdecznie, bardzo mi się spodobal ten wpis.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.