Jak napisać książkę? Porady pisarzy

Jak napisać książkę i zrobić to dobrze?

Od kogo czerpać porady, jeżeli nie od osób, którym się to już udało – czyli od samych pisarzy? I to jeszcze od swoich ulubionych pisarzy?
Kogo kochacie czytać?


Na szczęście nasi ulubieni autorzy dzielą się swoimi poradami odnośnie pisania książek. Niektórzy piszą nawet o tym kolejne książki!

Planuję serię wpisów na ten temat. Mam mnóstwo materiałów z poradami świetnych i znanych pisarzy. Już cieszę się na ten cykl!

Planowo nowe wpisy będą publikowane w każdy ostatni wtorek miesiąca.

W tym wpisie zamieszczam podlinkowaną listę wszystkich napisanych oraz zaplanowanych tekstów w serii oraz inne teksty związane z pisaniem.

 

Jak napisać książkę? Porady znanych pisarzy:

 

Nie chcę zasypywać bloga tekstami o pisaniu, ale mogę zwiększyć częstotliwość tekstów z tej serii, jeżeli chcecie. Dajcie znać. A może jest jakiś pisarz spoza listy, którego bardzo cenicie?

To nie jedyne teksty dotyczące pisania, jakie powstały na blogu. Tutaj znajdziecie też wpis jak pokonać blokadę pisarską, a tutaj jak poradzić sobie z krytyką. A dla motywacji tekst: Co, kiedy nie masz talentu?

 


porady pisarzy: jak napisać książkę?
Na koniec jedna z ważniejszych porad, jakiej można udzielić osobom chcącym napisać własną książkę.

 

„Można edytować zły tekst, ale nie można edytować pustej strony.”

Jodi Picoult

 

Więc pióra w dłoń!
Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂2 komentarze do “Jak napisać książkę? Porady pisarzy”

Dodaj komentarz