Jak zyskać popularność w blogosferze?

Jak zyskać popularność w blogosferze?

Co sprawi, że na Twojego bloga będą wracać dziesiątki czytelników i jeszcze przyprowadzając swoich znajomych?

Na początek musisz zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie.

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca publikuję tekst na temat blogowania. Wszystkie wpisy z tej serii znajdziecie pod tagiem Blogowanie.

Wracając do pytania – brzmi ono: czy chcesz pisać bloga, czy chcesz MIEĆ poczytnego bloga?

Jak we wpisie o umiejętnościach, o których marzy każdy – jeżeli chcesz tylko tego drugiego, to blogowanie raczej nie jest dla Ciebie najlepszą drogą. Fajnie byłoby mieć popularnego bloga, ale droga do niego wiedzie przez pisanie. Jeżeli nie lubisz pisać (fotografować, rysować, nagrywać), poszukaj czegoś innego. Czegoś, co będziesz lubić robić.

Blogowanie wymaga wiele cierpliwości i dużo trzeba czekać na pierwsze efekty.

A jeśli chcesz pisać bloga, to już wiesz, co masz robić – pisać.

Więc pisz.

Ale to już wiesz, prawda? I pewnie nie po taką radę tu przyszedłeś. Oto moje 4 wskazówki, które pomogą Ci poszerzyć grono czytelników.

 

Popularność w blogosferze

 

4 wskazówki, jak zdobyć popularność

 

Jak zyskać popularność w blogosferze? Co robić, żeby mieć poczytnego bloga?

 

1. Bądź regularny.

To idea blogowania – systematyczne dzielenie się ze światem swoimi treściami. Tworzenie to nie jedyna rzecz, w której warto być systematycznym: zobacz 7 rzeczy, które warto regularnie robić dla bloga.

2. Nagłówki!

Naucz się sztuki pisania nagłówków. Dobry tytuł sprawi, że ktoś w ogóle wejdzie na Twój wpis. Jeżeli nagłówek nikogo nie zachęci, nieważne, jak dobry będzie wpis – i tak nikt go nie przeczyta. Podobnie jest ze wstępem do wpisu.
Tutaj znajdziesz kilka porad, jak tworzyć dobre nagłówki.

 

jak zdobyć popularność w sieci

 

3. Analizuj!

Co przynosi Ci największy ruch? Jakie wpisy cieszą się największą popularnością?
U mnie największy ruch przychodzi z Pinterestu wyszukiwarki – tak więc zgodnie z zasadą Pareta, inwestuję czas w tworzenie grafik i optymalizację SEO. Sprawdzam, co działa i poprawiam.

 

4. Cierpliwość.

Po ponad 4 latach blogowania nauczyłam się, że bardzo popłaca. Efekty przychodzą z czasem, ale im więcej zrobię teraz, tym do większej ilości osób finalnie dotrze mój tekst. Nie martw się, że nie pojawiły się jeszcze rezultaty – naucz się działać bez natychmiastowej gratyfikacji.


A co Wy uważacie za przydatną wskazówkę, jeśli chodzi o blogowanie?


Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂8 komentarzy do “Jak zyskać popularność w blogosferze?”

  • Po 4 miesiącach 🙂
   Jest coś, co spina tematykę poruszaną na Twoim blogu? Oprócz autora? 🙂

   O tematyce pisałam trochę we wpisie: https://alicjamakota.pl/jak-rozwinac-bloga/

   „Podoba mi się porównanie blogowania do czasopisma. Blog/czasopismo nie musi zawierać wpisów wyłącznie z jednej tematyki. Może poruszać tematy z kilku lub nawet wielu dziedzin, które interesują grupę docelową. Ja, jako młoda kobieta, poza czytaniem książek interesuję się również rozwojem osobistym, nauką, pisaniem, urodą i zdrowiem.”

   Odpowiedz
   • Super, że tak szybko widziałaś efekty blogowania! Chcę już u siebie zobaczyć pierwszych kilka odsłon z wyszukiwarki, chociaż z blogiem wystartowałem dopiero dzisiaj 🙃

    Elementem, który będzie wszystko spajał, jest humor, ironia, sarkazm i inne spojrzenie na poruszane tematy. Mam zamiar prowadzić coś na wzór dziennika związanego z moimi zainteresowaniami. Boję się, że to za mało i wyjdzie z tego misz-masz, co negatywnie wpłynie na SEO. Liczę, że w miarę przypływu odwiedzin, wyklaruje się kilka tematów, które szczególnie interesują czytelników.
    Porównanie do internetowego czasopisma jest fajne. Właśnie o to mi chodzi na swoim blogu 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz