Jedna rzecz, która zrobi ogromną różnicę w Twoim życiu

Czasem wystarczy niewielka zmiana, żeby dać duży efekt.

W końcu nie zawsze trzeba robić przemeblowanie – wystarczy zmienić kolor poszewek i zasłon, żeby odmienić wnętrze, prawda?

Drobne kroki stawiane codziennie, prowadzą nas nieustannie ku lepszej przyszłości i poprawiają każdy dzień. Ale musimy je wykonywać codziennie.

Są też rzeczy, które wystarczy zrobić raz, a odmienią życie w dłuższej perspektywie.

 

mała zmiana, ogromny efekt

 

Jak kupienie lepszego materaca, na którym będzie się wygodnie spać. W końcu spędzamy w łóżku co najmniej 8 godzin dziennie! (Przynajmniej mam nadzieję, że się wysypiacie!)

Sporo może zmienić również kupienie dopasowanych, wygodnych butów (albo, podczas pandemii, pantofli, haha).

A może kupienie wersji premium aplikacji, z której codziennie korzystasz? Ile kosztuje, 20 zł? A ile czasu spędziłeś już na oglądaniu irytujących reklam? Ile jeszcze spędzisz? Nie lepiej byłoby się ich pozbyć za cenę dużej bombonierki?

 

małe zmiany

 

Wypisanie się z niepotrzebnych subskrypcji sprawi, że nie będziesz już codziennie usuwać niepotrzebnych maili albo, co gorsza, szukać pośród nich tych ważnych. Dobrym pomysłem jest stworzenie na skrzynce reguł, według których maile będą wpadać do odpowiednich folderów. U mnie w pracy okazało się to nieodzowne.

Bardzo cenię sobie ustawienie odpowiednich kolorów na wyświetlaczu ekranu – na telefonie mam cały czas ustawiony “tryb czytania“, który ogranicza nieco światło niebieskie. Natomiast na laptopie, kolory robią się cieplejsze po godzinie 22 – w końcu kolor zachodzącego słońca to sygnał dla naszego mózgu, że nadchodzi noc i pora zbierać się do spania. Zmiana barwy światła wieczorem poprawia jakość snu, a włącza się automatycznie. Robię się też wcześniej senna, wcześniej się kładę i wcześniej wstaję!

 

A jakie drobnostki poprawiły znacząco Waszą codzienność?

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂1 komentarz do “Jedna rzecz, która zrobi ogromną różnicę w Twoim życiu”

Dodaj komentarz