O czym blogować?

Bardzo chcesz założyć bloga, ale nie wiesz, o czym pisać?

Zastanówmy się nad tym razem.

 

Najpierw musisz jednak zadać sobie pytanie – czy na pewno chcesz prowadzić bloga?

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca publikuję tekst na temat blogowania. Wszystkie wpisy z tej serii znajdziecie pod tagiem Blogowanie.

 

Jak pisałam we wpisie: jak zdobyć popularność w blogosferze? – musisz chcieć tworzyć i dawać od siebie, a nie tylko zbierać polubienia i komentarze od swojej społeczności.

Teoretycznie, jeżeli chcesz założyć bloga, powinieneś już wiedzieć, o czym będzie. Zazwyczaj ludzie wiedzą, czym chcą się podzielić i o czym pisać, spędzając godziny nad blogiem. To ich pasja pcha ich do założenia bloga.

A co pcha Ciebie?

Jeżeli bardzo chcesz tworzyć albo budować swoje własne miejsce w sieci, żeby odcisnąć w niej swój ślad – to faktycznie blog może być dobrym pomysłem, nawet jeśli nie wiesz, o czym ma być.

 

O czym blogować? 3 porady

 

O czym pisać bloga?

3 pytania, które pomogą Ci znaleźć tematykę bloga

 

1. Czym się pasjonujesz?

Co cię naprawdę interesuje? Co sprawia, że zapominasz o upływie czasu? Czemu poświęciłeś w życiu mnóstwo swoich zasobów? Co sprawia Ci największą radość?

To jest coś, o czym będziesz pisać z przyjemnością.

 

2. O pomoc w czym proszą Cię znajomi?

W czym zawsze pomagasz swoim przyjaciołom i znajomym? O zdanie w jakim temacie pytają Cię najczęściej? Jakie Twoje zdolności najbardziej chwalą?

To jest coś, czym możesz podzielić się z resztą świata!

 

3. Co chciałbyś zgłębić?

O czym chciałbyś się dowiedzieć więcej? Co zgłębić, czego nauczyć?

Blogowanie jest świetnym sposobem na poszerzenie lub zdobycie nowej wiedzy – popchnie Cię do poszukiwań i utrwali zdobytą wiedzę, którą streścisz w formie wpisów.
Blog nie musi obracać się wokół jednej tylko tematyki. We wpisie: Jak rozwinąć bloga? pisałam o porównaniu bloga do czasopisma. „Blog/czasopismo nie musi zawierać wpisów wyłącznie z jednej tematyki. Może poruszać tematy z kilku lub nawet wielu dziedzin, które interesują grupę docelową. „

 

Pamiętaj, że tematykę bloga możesz też zawsze zmienić. Możesz dodać inną, a nawet założyć innego bloga.

Najważniejsze to po prostu zacząć.

 


 

 Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych wartościowych wpisów, zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco 🙂6 komentarzy do “O czym blogować?”

  1. Odpowiedziałem sobie na postawione pytania i szczerze mówiąc, dzięki Tobie wiem już o czym chcę pisać. Zawsze interesowałem się majsterkowaniem i robieniem czegoś z niczego. Szlifierka i inne czynności techniczne nie są mi obce i często pomagam przy nich moim przyjaciołom i znajomym. Chciałbym żeby więcej osób zobaczyło, czym zajmuję się w wolnym czasie. Dziękuję, bardzo mi pomogłaś.

    Odpowiedz
  2. Wspaniałe te podpowiedzi dla osób chcących założyć swojego bloga. Mnie bardzo pomogły.Teraz wiem na pewno, że koniecznie muszę to zrobić, i podzielić się z innymi moją pasją. Dzięki serdeczne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz